Klubowe Mistrzostwa Polski 2018

Zawiało pierwszą ligą w Szczecinie po pierwszej rundzie Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Ostatecznie rywalizację KMP w tym roku kończymy na dobrym 12 miejscu. W ostatni weekend w Rzeszowie odbyła się druga runda podczas której zmagaliśmy się z nocnym sprintem, dystansem średnim oraz 7 zmianową sztafetą pokoleń. Na zawody wybraliśmy się bardzo skromną ekipą ale za to bardzo skuteczną. Prawie wszyscy zameldowali się w swoich kategoriach w top 6.
Najlepiej spisali się Miłosz Czyński i Mateusz Kula, którzy w obydwu biegach stanęli na podium. Miłosz zdobył złoty i srebrny medal, a Mateusz srebrny i brązowy. Brąz w kategorii M50 dorzucił Stanisław Płytnik. O krok od podium był także Bartosz Kotkowiak, który zajął 4 miejsce w nocnym sprincie. Świetnie wypadli Maja Kula, która dwa razy zajęła 5 miejsce oraz Piotr Kotkowiak 5 i 6.
W najciekawszej rywalizacji czyli w biegu sztafetowym zajęliśmy 25 miejsce głównie z powodu braku seniorów. Niemniej jednak młodzież dała radę! Świetny wynik na swojej zmianie zanotowała Maja Kula, która przybiegła na metę z 10 czasem na 5 zmianie.
Kolejne MP już za nieco ponad tydzień w Świdnicy, oczywiście tam również będziemy