Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W zeszły weekend byliśmy w Toruniu gdzie nasi najmłodsi zawodnicy dzielnie biegali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. 3 biegi w zaledwie dwa dni.
Pierwszy z nich czyli dystans sprinterski został rozegrany na terenie kampusu UMK. 3 kilometrowe trasy okazały się zdecydowanie za długie dla zawodników do 14 lat, a przecież w zawodach brali również udział młodsi uczestnicy co zaowocowały tym że tylko nieliczni uzyskali czasy poniżej 20 minut…
Najlepiej z naszych spisał się Miłosz Czyński który zwyciężył w kategorii męskiej, 5 miejsce zajął Piotrek Kotkowiak , 8 Bartosz Kotkowiak, 15 Olaf Kwiatkowski, w kategorii dziewczyn najlepiej wypadła Daria Mikuła, która skończyła bieg na 9 miejscu, oczko niżej Weronika Matyja, 12 miejsce Iga Mikuła, a 14 Izabela Stefaniak. Maja Kula została nieklasyfikowana z powodu pominięcia jednego z punktów.
Po sprincie udaliśmy się na pyszne naleśniki, chwila odpoczynku i przed 16 byliśmy już na trasie biegu sztafetowego. Bieg odbył się na małym terenie w parku leśnym. Mimo prostej mapki ale dzięki wielu punktom rozstawionym w terenie sporo zawodników podbijało nie swoje punkty co poskutkowalo wieloma NKL. Na szczęście nasi zawodnicy byli bardzo czujni i zajęli świetne miejsca.
W kategorii męskiej tj. w zeszłym roku zwyciężyła nasza sztafeta w składzie Bartek, Piotr i Miłosz, drugi nasz team w składzie Iza, Olaf i Weronika zajęł 4 miejsce.
W kategorii dziewczynek zespół złożony z zawodniczek z 2007 roku w składzie Daria, Iga i Maja zajął 3 miejsce.
Drugi i ostatni dzień to bieg klasyczny.
W kategorii chłopaków ponownie bezkonkurencyjny okazał się Miłosz, który podczas tegorocznych MMM zdobył 3 złote medale i sprawił sobie niezły prezent urodzinowy. 9 miejsce zajęła Bartosz, 11 Olaf i 15 Piotr. Z dziewczyn najlepiej pobiegła Maja – 4 miejsce, Iza 9, Daria 12, Weronika 15, Iga tym razem została nieklasyfikowana.
Podsumowując podczas tegorocznych MMM zdobyliśmy 3 złote i 1 brązowy medal.
Tym samym każdy z naszych zawodników wrócił do domu co najmniej z dyplomem, a większość z medalami
Warto odnotować fakt, że w niedzielę przed biegiem klasycznym dorosła delegacja KOS BnO udała się do Bydgoszczy na inaugurację cyklu biegów CITY TRAIL i to nie w roli uczestników…