Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Nasze sukcesy | Autor: Bartek
05 Paź 2017

Mocnym akcentem rozpoczęliśmy udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W kategorii chłopców bezapelacyjnie zwycięstwo odniosła nasza pierwsza sztafeta w składzie Miłosz Czyński, Leon Pawłowski i Mateusz Kula, świetnie spisał się także nasz drugi team w składzie Piotr Kotkowiak, Bartosz Kotkowiak i Michał Dobiecki, który zdobył brązowy medal.
W kategorii chłopców mieliśmy jeszcze trzecią sztafete, w składzie Izabela Stefaniak, Olaf Kwiatkowski i Tymon Frąckowiak, zajęła ona 8 miejsce. Dużo radości i sporą niespodziankę sprawiły nam nasze najmłodsze dziewczynki, które zajęły 5 miejsce w składzie Iga Mikuła, Daria Mikuła i Weronika Matyja. Druga sztafeta w składzie Maja Kula, Natalia Kusztelska i Magdalena Sadzikowska po problemach na pierwszej i drugiej zmianie zajęły dopiero 9 miejsce.

Jeszcze tego samego dnia po południu odbył się bieg sprinterski. Kolejne dwa medale zdobyli nasi zawodnicy, tym razem złoto dla Mateusza Kuli, brązowy medal zawisł na szyi Leona Pawłowskiego. Bardzo dobry występ zaliczył także Michał Dobiecki, który uplasował się tuż za podium.

W kategorii kobiecej najlepiej wypadła Magdalena Sadzikowska, która była 5, świetnie pobiegła również Maja Kula, która zajęła 7 lokatę rehabilitując się za gorszy występ podczas porannych sztafet.

Łącznie 5 medali (trzy indywidualnie i dwa w sztafecie) przywieźli nasi zawodnicy Kwidzyna. Ostatniego dnia na dystansie klasycznym swój trzeci krążek na tej imprezie dorzucił Mateusz Kula, który tym razem zajął 2 miejsce.
Ponownie w top 6 zameldowała Magdalena Sadzikowska.
Gratulujemy naszym zawodnikom świetnych występów.
Już za tydzień do rywalizacji wracają nasi juniorzy którzy powalczą o medale na MP w nocnym i średnim BnO w okolicach Szklarskiej Poręby.

Komentarze wyłączone.