Puchar Najmłodszych

Nasze sukcesy | Autor: Bartek
04 Cze 2019

W zeszły weekend w Kwidzynie odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci do lat 14 w biegu na orientację – Puchar Najmłodszych.
W tym roku na zawody wystawiliśmy dość skromną, 6 osobową reprezentację. Pierwszy dzień do rywalizacja na dystansie sprinterskim, a terenem zmagań była starówka w Kwidzynie.
Tego dnia kategoria K12 została zdominowana przez nasze zawodniczki ponieważ wszystkie cztery zameldowały się w pierwszej siódemce zajmują następujące miejsce:
Daria Mikuła srebrny medal, Maja Kula 4 miejsce, Iga Mikuła 5 miejsce, Weronika Matyja 7 miejsce.
Następnego dnia rywalizacja przeniosła się do lasu wokół toru motocrossowego. Ciężki, bujnie obrośnięty wszelaką roślinnością teren dał się mocno we znaki wszystkim uczestnikom, którzy mierzyli się tego dnia z dystansem klasycznym. Ponownie świetny występ zaliczyły nasze dziewczynki. Tym razem na podium stanęła Iga, 7 miejsce zajęła Daria, a 8 Weronika. Chłopaki podobnie jak pierwszego dnia poniżej oczekiwań.
Ostatni dzień na Pucharze Najmłodszych to rywalizacja sztafet. W tym roku wystawiliśmy dwie: M14 i K12. Pierwsza z nich miała powalczyć o top 10, druga nawiązać walkę z faworytkami z Krakowa. Po pierwszej zmianie było wyśmienicie, apetyt na końcowy sukces wzrósł, Daria przybiegła z 2 minutową przewagą nad zawodniczką z WKS Wawel i po pierwszej zmianie objęliśmy prowadzenie.
Niestety na drugiej zmianie problemy z nawigacją i spotkanie z bagnem, które przydarzyło się Mai kosztowało nas spadkiem na 3 miejsce ze sporą, prawie 4 minutową stratą do WKS Wawel i niewielką bo nieco ponad minutową do koleżanek zza miedzy z UKS Trapera Złocieniec. Niestety po 2 dobrych biegach (sprint i klasyk) Idze podobnie jak Mai przydarzył się gorszy dzień i do samego końca obawialiśmy się o utrzymanie 3 lokaty. Ostatecznie Iga przybiegła na trzecim miejscu, choć za plecami czuła już oddech koleżanki z UNTSu.
W 2017 w Warszawie po pierwszej zmianie dziewczynki prowadziły ale ostatecznie skończyły na 2 miejscu, przed rokiem w Ochędzynie prowadzenie udało się objąć na drugiej zmianie aby ostatecznie zakończyć zmagania na 3 miejscu. Jak będzie za rok w Ulanowie ?
Widząc jak nasze dziewczyny angażują się w każdy trening o wynik jesteśmy spokojni
Podsumowując, w tym roku z Pucharu Najmłodszych przywozimy 1 srebrny i 2 brązowe medale co jest bardzo dobrym wynikiem patrząc na to jak skromną grupą pojechaliśmy w tym roku na Puchar Najmłodszych.

Komentarze wyłączone.