Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików

Długi weekend to pracowity czas dla naszych zawodników.
Od soboty przebywamy na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Podczas wyjazdu oprócz treningów bierzemy udział w zawodach kontrolnych, a wolny czas spędzamy na zwiedzaniu i regeneracji. Za nami Warszawska Mila w BnO Podczas tych zawodów świetnie spisał się Mateusz Kula, który 🏆zwyciężył🏆 w kategorii M16. Start w Warszawskiej Mili był ostatnim etapem przygotowań do ISF WSC Orienteering – Szkolnych Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację. Mateusz prosto z Warszawy pojechał do Estonii gdzie już jutro rozpocznie zmagania na dystansie klasycznym. Dla przypomnienia to właśnie w tej konkurencji 2 lata temu w Palermo Mati zajął wyśmienite 6 miejsce. O Mistrzostwach napiszemy jeszcze później, tymczasem wracamy do rezultatów z WM.
W kategorii K14 dobre starty zaliczyły Daria i Iga Mikuły, dziewczynki zajęły kolejno miejsca 4 i 5. Dziewczynki nominalnie są jeszcze dwunastkami. W starszej kategorii zbierają cenne doświadczenie, które zaprocentuje na najważniejszych zawodach w tym sezonie.
W kategorii M16 czwarte miejsce dołożył Miłosz Czyński
Po Warszawskiej Mili udaliśmy się do Olsztyna gdzie odbyliśmy kilka jednostek treningowych, a już dziś startujemy w kolejnych zawodach, biegiem nocnym zainaugurujemy udział w Pomerania O-Festival