Tuż za podium podczas MP w sztafetowym biegu na orientację

Bez medali wracamy z Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację, nie oznacza to jednak, że jesteśmy niezadowoleni z wyników. Sporo emocji zapewniła nam dzisiaj nasza sztafeta M16 w składzie Mateusz Grzegorczyk, Jakub Kondys i Mateusz Kula. Chłopaki zajęli 4 miejsce, a do medalu zabrakło zaledwie dwóch sekund. Na wynik złożyły się dwa dobre, równe biegi na pierwszej i drugiej zmianie oraz świetny bieg Mateusza Kuli na 3 zmianie, który z czasem nieco ponad 24 minut wykręcił drugi czas swojej zmiany.
Dzień wcześniej na dystansie klasycznym również najlepiej z naszych spisał się Mateusz Kula, który zajął 5 miejsce w M16, Kuba był 10, a Mateusz Grzegorczyk 20. W kategorii M18 Krystian Petersburski zajął 7 miejsce.
Mieliśmy także swojego reprezentanta w Mistrzostwach Polski Masters, Stanisław Płytnik w kategorii M50 ukończył swój bieg na 14 miejscu.
Już za 3 tygodnie ostatnie w tym roku MP tym razem pościgamy się w Gdańsku w nocnym i średniodystansowym BnO.

(foto: FB Orientuj się na WAT)